Αυξάνεται η διαφορά...

zixni doxa resultΜεγάλη νίκη πέτυχε η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης κερδίζοντας με 0-2 την Νέα Ζίχνη, αυξάνοντας την μεταξύ τους διαφορά στους 7 βαθμούς. Οι μαυραετοί ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι κάνοντας την ομάδα της Ζίχνης να νιώσει την πίεση. Το αποτέλεσμα αυτής της πίεσης ήταν να ανοίξει το σκορ ο Σταμάτης Σωμάδης στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι παίκτες της ΔΟΞΑΣ προσπάθησαν να αυξήσουν την διαφορά αλλά δυστυχώς μέχρι το τέλος του Α ημιχρόνου, το σκορ παρέμεινε στο 0-1. Η αρχή του Β ημιχρόνου βρήκε την ομάδα της Παλαιοκώμης να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο πιο νωχελικά, με αποτέλεσμα μέχρι το 60, η Ζίχνη να βρίσκεται συχνά στην περιοχή της ΔΟΞΑΣ. Από εκεί όμως ξεκίνησε μία αντεπίθεση διαρκείας των μαυραετών, με αποτέλεσμα να αυξήσει την διαφορά των τερμάτων ο Ιωακειμ Παπαδόπουλος στο 81ο λεπτο, όπου και ήταν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους φιλάθλους που ακολούθησαν την ομάδα μας!