Ήττα μετά από καιρό

thyella doxa resultΤην ήττα μετά απο καιρό γνώρισε η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης σε έναν αρκετά αμφίρροπο ΕΚΤΟΣ έδρα αγώνα απέναντι στην πρωτοπόρο Θύελλα, όπου οι ευκαιρείες διαδεχόντουσαν η μία την άλλη και από τις δύο ομάδες. Δυστυχώς όμως, στο 21o λεπτό της αναμέτρησης, η μπάλα βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή της ΔΟΞΑΣ και από ένα αμυντικό λάθος, έγινε η ανατροπή του παίχτη της Θύελλας, κερδίζοντας ένα πέναλντι, το οποίο εκτέλεσε με επιτυχία η αντίπαλη ομάδα, ανοίγοντας το σκορ σε 1-0. Η πίεση συνεχίστηκε αμείωτη εκατέρωθεν, έως το 37ο λεπτό του αγώνα, όπου ο Κορώνης μπαίνει δυναμικά στην μεγάλη περιοχή της Θύελλας και ανατρέπεται: το πέναλντι αναλαμβάνει να το εκτελέσει ο Τσιφτελίδης, ο οποίος με ένα άψογο πλασέ, στέλνει την μπάλα στα δίκτυα της Θύελλας κάνοντας το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε στραβά για την ΔΟΞΑ: μόλις στο 49ο λεπτό, η Θύελλα κάνει το σκορ 2-1 με ένα σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Λίγα λεπτά αργότερα, βλέπει την κόκκινη κάρτα ο Θάνος Σιμεντιριάδης για επικίνδυνο φάουλ και η ΔΟΞΑ μένει με 10 παίκτες. Στο 68ο λεπτό γράφεται το τελικό 3-1 από την ομάδα της Θύελλας. Ευχαριστούμε τους φιλάθλους που μας ακολούθησαν για ακόμη μία φορά!