Καλύτεροι και με .... διαφορά

mesolakkia doxa resultΜεγάλη νίκη εκτός έδρας πέτυχε η ομάδα της ΔΟΞΑΣ Παλαιοκώμης επικρατώντας της Μεσολακκιάς με το ευρύ σκορ 0-6, στην τελευταία αγωνιστική του Α γύρου της Α' Κατηγορίας. Οι μαυραετοί έδειξαν από την αρχή του αγώνα την θέληση τους για τη νίκη και αυτό φάνηκε μόλις στο 5ο λεπτό, όπου ο βενιαμίν της ομάδας, Κωνσταντίνος Καζάκης, άνοιξε το σκορ με μία πολύ ωραία κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσιφτελίδη, κάνοντας το 0-1. Η πίεση συνεχίστηκε αμείωτη, ώσπου στο 14ο λεπτό, ο Ιωακείμ Παπαδόπουλος ανέβασε το σκορ στο 0-2 δείχνοντας στους φιλάθλους την θέληση της ΔΟΞΑΣ για τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης. Στο 23ο λεπτό, η ΔΟΞΑ κερδίζει φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή της Μεσολακκιάς: ο Τσιφτελίδης πασάρει στον Θάνο Σιμεντιριάδη, ο οποίος με ένα άπιαστο σουτ, έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του τέρματος, διαμορφώνοντας το 0-3. 7 λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό, ο Κορώνης κερδίζει πέναλντι το οποίο εκτελεί υποδειγματικά ο Τσιφτελίδης, ανεβάζοντας το σκορ στο 0-4. Και εκεί που όλοι πίστευαν πως ο αγώνας έχει στην ουσία τελειώσει, στο 37ο λεπτό, ο Ιωακείμ Παπαδόπουλος με ένα σουτ μαγικό, ανεβάζει το σκορ στο 0-5, όπου και ήταν το αποτέλεσμα του Α ημιχρόνου!. Το Β ημίχρονο είχε χαμηλότερο ρυθμό... η νίκη είχε γίνει ούτως η άλλως πραγματικότητα... Όμως ο Μπάμπης Κουρτίδης δεν είχε πει την τελευταία του λέξη: ανέβασε το σκορ ακόμα πιο ψηλά, κάνοντας το τελικό 0-6 μετά από ατομική προσπάθεια! Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους φιλάθλους της ομάδας που μας ακολούθησαν και σε αυτόν τον αγώνα.